2017. DETSEMBRIKUU KOKKUVÕTE

Vaadates ja lugedes teiste blogisid, siis kas ma olen ainuke kellele tundub, et kõik on jube tublid ning üldiselt kui 1. kuupäev kukub, siis kõikidel on kohe kokkuvõtted ja muud jutud valmis kirjutatud/postitatud? Kahjuks mina päris nii tubli pole, aga minu arust on põhiline see, et ma üldse seda teen, hoiab distsipliini.
Kindlasti on mõni märganud, et blogi on kuidagit moodi muutunud. Jah, nii ta on. Kuna nüüd ilmuvad minu, Eluolust (minu varjunimi), blogipostitused http://www.rahajutud.ee kodulehel, siis mõtlesin, et vist peaks pisut asja korrastama ning kaasajastama. Muidu nagu mees metsast. Igatahes kord kui rahajutud.ee’sse minu blogipostitus ülesse läks, siis lugejate numbrid lausa mitmekordistusid. Suur aitäh teile ja loodetavasti, kasvõi vähekenenenegi, annavad minu tillukesed intressitulud teile motivatsiooni investeerimisega tegelema!

Nii, nüüd investeerimisest. Detsembris küll midagi väga erilist ei toimunud. Küll aga tegi eraisiku Omaraha.ee konto uue intressitulude rekordi, ületades vanat tulemust lausa 1,06 euro võrra! Paljude jaoks kindlasti tunduvad need mõtetud kopikad, aga kui nüüd asi protsentidesse ümber kalkuleerida, oli tõus lausa 29,05%! Pole ju paha kõigest ühe kuu kohta, eriti juhul kui sinna ühtegi senti lisaraha investeerima ei pannud. Kahjuks aga ettevõtte Omaraha ja eraisiku Bondora ega ka Twino ei suutnud eelmiste kuude taset ületada ega hoida ning kõik lõpetasid väikese langusega, sama tegi ka üüritulu. Aga küll nad kõik tõusta jõuavad!
Investeerimine on maraton, mitte sprint …

Alustame eraisiku investeeringutest:

Eelmine kuu kirjutasin, et minu kontole on juba pikemat aega laekunud ühe tagasihoidliku korteri üüriraha. See kuu otsustasin, et hakkan ka seda arvestama kui saadud intressidena, sest miks mitte? Iga kuu laekub sealt nii umbes 80-90 eurot kuus, mis sisaldab üüri + elektriarve summat. Kuludeks (peamiselt remondifond) ~55€ ehk 25-35 eurot iga kuine “kasum”. Intressituluna paneks siis kirja selle kasumi.

Protsentarvutused intressitulude lõpus on lihtsa arvutusega. Näiteks 0,96/0,69*100-100 = %, kui palju selle kuu intressitulu tõusis võrreldes eelmise kuuga.
Kui sellest aru ei saanud, siis on ka võimalik ristkorrutisega seda sama tulemust saada. Ristkorrutise tulemus miinus 100. Kus eelmise kuu tulu on 100% ja selle kuu tulu X%. Näiteks 0,69 = 100% ja 0,96€ on X %. Ristkorrutise tulemus 139,13, sellest lahutan veel 100 maha ning saan selle kuu intressitulu tõusu või languse eelmise kuu intressituluga.
Ise asi kas see õige on. Aga vähemalt ilus on vaadata vähemalt neid numbreid.

DETSEMBRIKUUS eraisikuna teenitud intressid:

Bondora.ee intressitulu 4,42€ (-3,49%)
Twino.eu intressitulu 0,92€ (-4,16%)
Omaraha.ee intressitulu 4,93 (+29,05%) UUS REKORD!
Estateguru.eu 0,46€ (+0%)
Üüritulu 27,14€ (-12,67%)

Eraisiku intressitulud kokku 37,87€ (-7,40% võrreldes eelmise kuuga).

ETTEVÕTLUS:
Firmaga andsin paar kuud tagasi esimest korda välja laenu eraisikule, intressimääraga 8% aastas. Ja siiani sujub kõik hästi.

DETSEMBRIKUUUS teenitud intressid:

Twino.eu intressitulu 4,64€ (-4,91%)
Omaraha.ee intressitulu 76,66€ (-4,56%)
Eraisikule antud laenu intressitulu 7,40€ (+50%) UUS REKORD!

Ettevõtte omaraha kontol toimus ka laenu tagasimüük tagatisfondile, kokku 43,8€ ning kahjumiga 12,78€.

Ettevõttega teenitud üüritulud:
#1 Jüri korter – Minu väike ~5,43% suurune osa korterist = üüritulu 16,05€.
#2 Mahla korter nr 1.1 – Väikene 5,34% suurune osa korterist = üüritulu 15,22€.
#3 Mahla korter nr 1.2 – Väikene 4,27% suurune osa korterist = üüritulu 12,18€.

Ettevõtetega investeerides teenitud tulud 119,37€ (-0,82%).

Kokku DETSEMBRIKUUS investeerimisega teenitud tulud 157,24€ (-2,49%) imelist eurot!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s