2018. JUULIKUU KOKKUVÕTE – Exit Bondorast ja otsingumootorite küsitlus

Jutt kiire ja lühike, sest jäin niigi hiljaks juulikuu kokkuvõttega.

Juulis võtsin ennast kokku ning hakkasin väljuma Bondorast. Jumal tänatud, et neil see “click’n’grow” kampaania tuli, selle kaudu sai kohe korralikult plekki enda kontole (100+€) välja kanditud ning nüüd ülejäänud punased ja kollased laenud lähevad vaikselt mitmekümne allahindlus protsendiga järelturul kaubaks. Ise olen Bondorasse sisse summinud pisut alla 350 euro eraisiku konto alt ning parimal juhul saan järelturul müües veel sotniku või midagi sellist kätte (HAAAAhhhh, päris saangi, paljusid laene ei taheta isegi -90% allahindlusega võtta) … Aga see selleks, väike hind maksta selle eest, kuhu ma nüüdseks olen jõudnud. Bondora oli siiski see, kes röövis minu nö investeerimise süütuse. Vigadest on õpitud (loodetavasti) ja saab täiel tuhinal edasi lasta.

Sissejuhatus tehtud, nüüd numbrite kallale.

Eraisiku investeeringutest:

The usual. Pikemat aega laekunud ühe tagasihoidliku korteri üüriraha. Iga kuu laekub sealt nii umbes 80-90 eurot kuus, mis sisaldab üüri + elektriarve summat. Kuludeks (peamiselt remondifond) ~55€ ehk 25-40 eurot iga kuine “kasum”. Intressituluna panen kirja “kasumi”.

Juulikuu eraisikuna teenitud intressid:

Nagu eelnevalt mainitud, siis Bondorast olen rahasid välja kantimas, seega need numbrid kukuvad kolinal.

Omaraha.ee intressitulu 4,79€ (+17,69%)
Bondora.ee
 intressitulu 0,87€ (-75,77%)
Twino.eu intressitulu 1,04€ (-5,45%)
Üüritulu 30,92 (-33,06%)
Estateguru.eu 0,13€ (-38,10%)

Eraisiku intressitulud kokku 37,75€ (-31,56% võrreldes eelmise kuuga).

ETTEVÕTLUS:

Omarahas vaikselt ikkagist millegi pärast seda tuhhi koguneb kontole ning laene enam nii hoogsasti välja ei lähe, ei taha nagu intressimäärasid alla ka lasta.

Juulikuus teenitud intressid:

Omaraha.ee intressitulu 84,96€ (-7,88%)
Twino.eu M intressitulu 8,74€ (+4,55%)
Twino.eu L intressitulu 9,13€ (-0,98%)
Estateguru 1,94€ (-37,62%)
Mintos L 50,67€ (+46,11%) UUS REKORD!

Eraisikule antud laenu intressitulu 24,68€ (+11,17%) UUS REKORD!

Ettevõtte Omaraha kontol toimus ka laenu tagasimüük tagatisfondile, kokku kahjum 9,25€.

Ettevõttega teenitud üüritulud:
#1 Jüri korter – Minu väike ~5,43% suurune osa korterist = üüritulu 16,05€.
#2 Mahla korter nr 1.1 – Väikene 5,34% suurune osa korterist = üüritulu 15,22€.
#3 Mahla korter nr 1.2 – Väikene 4,27% suurune osa korterist = üüritulu 12,18€.

Ettevõtetega investeerides teenitud tulud 214,32€ (+10,81%) UUS REKORD!

Kokku JUULIKUUS investeerimisega teenitud tulud 252,07 imelist eurot! (+1,40%) NB! UUS REKORD!

eluolust passiivne plekk

Nagu graafikult võib näha, siis passiivne sissetulek vaikselt, tasa ja targu kasvab!

___________________________________________

Juulikuus külastas blogi 382 inimest. Suurem osa nagu ikka eestlased. Kokku esindatud 17 riiki.

Juulikuu blogi näitajad:

jeppppp

Märkimist väärib kindlasti ka fakt, et võrreldes eelnevate kuudega, siis üha enam inimesi tuleb lehele läbi otsingumootorite. Näiteks maikuus tuli otsingumootoritest 21 lugejat, juunikuus 36 ja nüüd lausa 48! Seega aitüma Google ja muud otsingumootorid (kas keegi reaalselt kasutab ka peale Google’i otsingumootori mõnda muud :D?).

SEO mõttes hakkab leht vaikselt ränkima ennast otsingumootorites ning kui toota pidevat sisutihedat contenti, siis varsti peaks enamus trafficust hakkama just otsingumootoritest tulema. Näiteks minu ühele teisele lehele tuleb otsingumootoritest (Google jne) kaudu pea 75% külastajatest! Seega kui teha pisutki SEO’d, siis see tasub pikas plaanis väga hästi ennast ära. Kuigi kahjuks minu Eluolust blogi jookseb tasuta versioonil ning SEO’d ma ise teha ei saa, kuid õnneks teeb minu arust WordPress seda ise mingil määral või vähemalt võtab otsingumootor WordPressi sisu hästi vastu, sest see on väga tuntud platvorm.
Igatahes SEO tasub ära ja see on põhimõtteliselt tasuta (ainult enda aja ja vaeva kulu) reklaam maailma kõige külastatumal ja väärtuslikumal lehel. Seda juhul kui seda ise teha. Lisaks on tänapäeval olemas väga palju erinevaid plugin’e, mis aitavad ka kõige lihtsamal inimesel lehe SEO’d parandada ja seda täiesti tasuta.
Kui aga lasta proffidel teha, siis firmad maksavad selle eest ulme summasid, et nende leht oleks Google’s teatud keyword’idega esireas. Ega niisama pole ütlus, et kui sind Google esilehel pole, siis sind põhimõtteliselt pole olemas.
Ka statistika räägib selle poolt, sest pea 95% inimestest ei scrolli esilehest kaugemale enda vastust otsima. Lisaks on väga suur vahe, kas sa oled esilehel esimene keda kuvatakse, kolmas või hoopis seitsmes . Näiteks esimene saab keskelt läbi ~50% otsingu mahust endale, teine koht juba kordades vähem ~15% ja kolmas ~13% ning juba 8 inimest 10’st sinu neljandana ränkivat lehte ei pruugi üldse vaadatagi!

Seega võin öelda, et blogil läheb suurepäraselt! Suur tänu Rahajutud.ee kommuunile, mille kaudu alatihti suur osa lugejaid ka minu blogi lugema satub.
Aitäh – https://rahajutud.ee

___________________________________________

Soovid investeerimisega alustada?
Kasuta soovituskoodi ning teeni lisaboonust!
Mintos.com
Estateguru.co
Crowdestate.eu

Loe lisaks – https://eluolust.wordpress.com/soovituskoodid/

Advertisements

7 thoughts on “2018. JUULIKUU KOKKUVÕTE – Exit Bondorast ja otsingumootorite küsitlus

  1. Tere Merx!
   Nagu ka ridadel välja toodud, siis mina oman väikseid osasid erinevatest korteritest, mis on ostetud mitme peale.
   Et sellist värki teha, peavad osapooled üksteist läbi ja lõhki usaldama. Eriti kui pole mingeid lepinguid ega ametlikke protseduure läbitud.
   Näiteks sai ostetud mitme peale korter ja mina oman 5.43% korterist ning saan 5.43% ka üüritulust endale.

   Like

 1. Tere,
  Korteri ost ühiselt?
  Kas koos läksite notarisse? Kellele raha päriselt üürnikult kontole laekub? Kui üüri raha laekub ühele, kas ta siis lihtsalt kannab 5,.. protsendi eest sinu kontole, mida siis tuludeklaratsioonis deklareerida? Kas ühisost oli sellepärast, et hammas ei hakanud osapooltel üksinda peale? Kui tekib vajadus korterit remontida/kõpitseda/osta midagi, kuidas lahendate olukorra? Aitäh vastamast?

  Like

  1. Tere! Korteri ost ühiselt, täpselt nii!
   Kuna kõik osapooled investeerisid firmadega, siis on asi kordades lihtsam.
   Üks osapool on teistest pisut jõukam ja oli nõus ka laenu võtma oma firmale, siis sellega sai laenu saamise saaga kiire lõpu.
   Hammas hakkas ühel ettevõttel vabalt peale, aga kuna ta soovis ka meid kaasata, siis miks mitte?
   Korteri remondid jms kulud arvutatakse kõik kokku ning pärast arvutatakse maha.
   Hetkel mõtleme sellele, et kas müüa üks korteritest Tallinnas maha või mitte, et osta asemel uuem ja parema tootlusega korter.
   Seega kui me selle maha müüks, saaks päris numbrid teada, palju tegelikult teenisime.

   Loodetavasti vastasin kõigile su küsimustele, juhul kui sul on neid veel, anna teada! 🙂

   Like

   1. Ehk siis.
    Enne notarit leppisite 2-5 inimest läbi firmade omavahel kokku mingite lepingutega, et ostate korteri y.
    Notarisse läks ainult 1 inimene läbi enda firma (teised inimesed olid juba talle firmadelt ülekanded teinud) ja kaasas pangast raha laenu näol, s.t. panga esindaja samuti notaris. Edasi: korter vaja remontida, mille siis teostab firma z. Nüüd saab korteri üürile anda. Üürileandjaks on see firma, kes käis notaris ja võttis pangalaenu. Nüüd igakuiselt saab iga firma, kellel kuidas osalus oli/on enne notarit kokkulepitud, esitada igakuiselt näit. 5% osaluse üüriarveid sellele firmale, kes oli teinud üürilepingu üürnikuga, kellelt päriselt raha laekub. Üürid laekuvad/ei laeku.
    *Ise jäin mõtisklema selle üle, kui Reinvest24 puhul ja siis ühiselt kinnisvara ostmise puhul remondi/renoveerimise kohta. Võib osutuda, et kõige rasvasemat tootlust saab ehituse käigus/arenduse käigus. Kui üks osapool omab (onupoeg omab) ehitusettevõtet või osalust selles, siis tegelikult teenib ta raha hoopis selle kaudu rohkem ja korteri välja üürimine polegi eesmärk omaette nii palju teenida. *Võib juhtuda, et korter remonditakse liiga kallilt ning kõik osapooled on selle juures veel rõõmsadki. Aitäh vastamast.
    *Olen ise ka mõelnud ühiskorteri ostu peale läbi firma, kuid ei ole veel mõttekaaslasi leidnud (võib olla pole otsinud liiga hoolega).*Ühte üürikorterit omame juba 10+ aastat ning kuna iga aastaselt üür tõuseb/tõstame, siis tootlus sellelt korterilt stabiilselt tõuseb ja ühel hetkel on üürnik juba korteri välja ostnud. Sellest hetkest on siis juba lõputu tootlus, kui enda raha enam sees ei ole. Jõudu!

    Like

   2. Meie variandi puhul teostasime remondi peamiselt ise, mõni elektritöö ja torutöö tegi remondimees, mis läks kulude alla ning kõik kulud arvutatakse pärast kokku ja arvestatakse igalt ühelt erineva summana maha.

    Variante peaks olema mitmeid.
    Meie valisime hetkel sellise lahenduse, et üks firma võtab laenu ja et sissemakse võimalikult suur oleks, laenavad teised firmad sellele firmale võimalikult palju raha. A la 4% intressiga. Kui on soovi raha kohe üüri pealt kätte saada, siis esitame arveid. Näiteks kord kvartalis, kord aastas vms. Hiljem kui toimub müük, siis samamoodi osalusprotsendi alusel jaotatakse rahad laiali.
    Selle plaani suurim viga on see, et arvete väljastamisel on topeltmaksustamine. Juhul kui firma käibemaksukohuslane, siis maksad 20% käibemaksu riigile ja pärast kui tahad enda personaalsele kontole raha, siis tulumaksu 80/20 arvutusega.

    Ideaalis võiks muidugi olla üks firma, mis nö üles ehitatakse ja igal osanikul vastavalt palju osalusprotsente kui oli algne investeering või siis lihtsalt leppida kokku, et kõigil küll võrdne osalus, aga kasumit võetakse erinevalt välja.
    Firma näiteks omab ühte või enam kinnisvara objekti, mida välja üüritakse ning saab “impeeriumit” ehitada.
    Mingi aeg saab ühel objektil maksed tehtud, siis saab tagatiseks panna ja juurde osta üürikortereid ja korrata protsessi.

    Nagu sa ise kirjutasid, siis üürnik ostab sinu korteri sinu jaoks välja.
    Lisaks juurde, et kui sa eraisikuna omad korterit, siis sa võid oma firmale selle korteri tasuta kasutada anda, et välja üürida.
    Loodetavasti vastasin su küsimusele piisavalt konkreetselt.
    Ja loodetavasti saad juba niipea korteri endale välja ostetud ning ehk kaaluda järgmise üürikorteri peale. Panna esimene tagatiseks ja impeeriumit laiendada.

    Lisaks, kui sul on ideid/mõtteid, kuidas meie variant paremini ellu viia, siis kirjuta julgelt 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s