Minu finantsiliselt vaba naaber …

Olen juba pikemat aega tähele pannud, et minu naabril on kahtlaselt palju vaba aega … Kuna minu korteri aknad on autoparkla poole, siis näen pidevalt, kuidas üks noorem härrasmees edasi-tagasi pendeldab. Mitte, et see mind häiriks, vaid alatihti tekkis küsimus, et millega ta tegeleb? Kus ta jälle läheb? Kust ta jälle tuli? Äkki tema töö ongi ringi tõmmelda? Äkki on ta finantsiliselt vaba, et nõnda palju vaba aega ja sestap moodi ringi seilab?!

Uudishimu oli nõnda suur, et pidin võhivõõralt inimeselt hakkama aru pärima.
Julge ja otsekohene, nagu ma olen, lendasin kui KAPO tüübile peale.
Teretasin viisakalt, selgitasin olukorda ja hakkasin kohe pinnima. Lihtinimene oleks ilmselt selliste küsimuste peale mulle politsei välja kutsunud, et ahistatakse, aga tema ei olnud lihtinimene. Tema oli midagi enamat. Kas tema ongi see kurikuulus finantsiliselt vaba isik?

Mis muutis olukorra veel põnevamaks, oli see milliste žestide ja sõnadega härrasmees kõneles. Äkki on ta hoopis mingi kõvemat sorti müügimees ja teenib raha jutuga ning nüüd raha nii palju, et pole vaja tööl käia?
Samas olen ma elujooksul kohanud igast müügimehi, laiskadest ja umbkeelsetest Maxima kassapidajatest kuni eesti parimateni välja, aga see oli next level shit.

Peale esimest küsimust, sain koheselt kiita, et ma nii heade küsimustega tema poole pöördusin. Oot, oot, mida?! Kiita? Mul tõmbas aju nii lukku ära, miks ta kiidab mind?
Järsult meenus mulle küsimustele vastamise kunst. Reegel #1, täna küsijat küsimuse esitamise eest. OK, okei … Tundub, et mingit sorti haritud või kogenud inimene, kes valdab oma suuvärvki ka siis, kui talle KAPO peale lendab. Päris hea omadus või mis?

Peale paari küsimust tundus isegi, et äkki on tegemist poliitikuga, sest vastused olid sisukad, kuid ümarad. Igale küsimusele tuli mitme minutiline arutelu ja selle peale tekkis veel rohkem küsimusi. Või äkki ta lihtsalt ei soovinud oma ideid võõra inimesega jagada? Küsisin, et mis värk sellega on ning väideti, et kunagi sai koolis väitlusringis käidud ning nüüd on selline kõnepruuk ja žestide tegemine külge jäänud.

Rääkisime veel paar minutit juttu ning uudishimu antud isiku vastu aina kasvas. Pea genereeris küsimusi aina juurde ning küsides, kas sa kinnisvaraga ka tegeled? Sain vastuseks, et jaa, mul on mitmeid korterid.
Äkki on tegu kinnisvaramagnaadiga? Peale esimest lühiintervjuud tänasin teda, kuid õhku jäi endiselt küsimus, kas ta on finantsiliselt vaba? See küsimus läks täitsa meelest ära …

Läks paar päeva mööda ning olukord vahepeal oli sama, tüüp käis pidevalt kuskil ära ja siis tuli tagasi ja läks uuesti ära ja tuli uuesti tagasi.

Lisaks märkasin ükspäev teda, kui ta suitsu tegi. Hmmm, huvitav, üldjuhul finantsiliselt vaba isik hoolib oma tervisest ja ei põleta tuimalt raha. Aga äkki tal siis raha lihtsalt nii palju, et peab põletama?

Läks veel paar päeva mööda ja tüüp oli kadunud nagu vits vette. Ei olnud enam mingit sagimist, vahepeal küll kuskil harva vilksamisi nägin teda, aga võrreldes varasemaga haudvaikus.
Kas ta hakkas mind kahtlustama ning otsustas, et kolib minema, sest ma sain ta identiteedist teada?

Kuid siis, paar nädalat hiljem nägin ma teda taas. Teretasin ja küsisin küsimused, et millega sa tegeled ja kuidas sul nii palju vaba aega on?
Vastuseks tuli, et mis vaba aeg? Puhkusel olin kuu aega ja nüüd tagasi ehituse peal, mitu korterit vajavad samaaegselt remonti …

Ja finantsvabadusest pole ta kunagi kuulnudki.
Tagantjärgi mõeldes, siis uskumatu, kui mööda me üksteisest rääkida suutsime.
Ausalt öeldes, pole ma ammu nii pettunud olnud. Juba lootsin, et saan ehk ühe finantsiliselt vaba inimeselt nõu ja abi küsida.

One thought on “Minu finantsiliselt vaba naaber …

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s